Mirësevini

Restorant Floga është një restorant karakteristik tradicional mesdhetar.

Që prej vitit 2003, i ndodhur në një pozicion të favorshëm, pranë qendrës së Tiranës, Floga u ofron klientëve të saj një “arratisje” të shkurtër dhe të shpejtë nga rutina e kryeqytetit, në një ambient natyral dhe miqësor ku shijohen specialitete të veçanta, tipike me kombinime perimesh, bulmeti e mishi, dhe jo vetëm.

"Shija Floga"

Freskia, cilësia e përbërësve e më pas shija e gatimeve bashkohen me mikpritjen dhe ambientin e ngrohtë dhe krijojnë te çdo klient një ndjenjë të fortë të kënaqësisë që jo vetëm nuk harrohet lehtë, por është e dallueshme edhe e veçantë. Klientët bashkë me ne e kanë quajtuar edhe e quajnë “Shija Floga”

Staf i dedikuar

Stafi i Restorant Floga krijon këtë ndjesi (Shija Floga) jo vetëm në restorant, por prej vitesh, e përcjell me shumë sukses edhe në shërbimet jashtë saj si bankete, catering, delivery, etj.

Vlerësime të klientëve

 • star rating  Everything was very tasty. And the service is top notch. The cook was very friendly and atentive to detail. Definitevely coming back.

  avatar thumb 659klintb
  May 18, 2022

  star rating  The food is very tasty for a very good value. The owner, who personnally comes to meet you and take your order, is very friensly and honest. We were about… read more

  avatar thumb virgih1602
  May 15, 2022

  star rating  One of the best mediterrain food restaurants in Tirana. The food was delicious and service excellent.
  The staff was friendly too. I strongly recommend this place.

  avatar thumb 423rubinf
  April 11, 2022
 • star rating  A great place, with great food and really friendly staff. Everything was well cooked and we enjoyed our time. Recommended

  avatar thumb Deni S
  May 10, 2022

  star rating  We came here for dinner. The place is very nice. The chef recommended the spinach salad which is definitely worth a try, delicious! Also try the lemon desert, a recipe… read more

  avatar thumb janubla
  September 29, 2019

  star rating  Super food, my guests really enjoyed every dish, the menu was focused in the traditional Albanian food but in a modern way

  avatar thumb klantif
  May 19, 2022
 • star rating  Arti served and amazing meal and took care of our table with great care. His team ensured our drinks were always full, and we felt more like we were guests… read more

  avatar thumb patrickhX4808OI
  July 7, 2022

  star rating  A friend of mine suggested me this restaurant and i wasn’t dissapointed. The food is special , fresh and delicious . Its worth to pay a second visit.

  avatar thumb 511katerinab
  October 7, 2019

  star rating  On our two week trip trough albania we ate at a lot of different restaurants. None of them could tip this one. There is a lot of choice menu-wise and… read more

  avatar thumb Yaravandenbrink
  August 4, 2019
 • star rating  At the moment Tirana is very hot and Floga is nicely air-conditioned. Floga is particularly good for those who are vegetarians with a good selection of grilled vegetables and deep… read more

  avatar thumb Alan H
  June 21, 2019

  star rating  Sometimes you go to a restaurant and you don’t know what to eat. When the owner came to our table, I’m sure he saw the uncertainty on my face. He… read more

  avatar thumb O7249JSnickb
  November 13, 2019

  star rating  Very friendly place! Delicious food and a wonderful ambiance~ Also a great variation of food, so you will enjoy eating traditional, meaty or vegetarian.
  We would definitely recommend this restaurant!… read more

  avatar thumb NadjaKeller18
  July 12, 2022

Ku do të na gjeni

Orari

E Hene - E Djele / 11:00 AM - 00:00 AM

Ndodhemi

Rruga Pjeter Budi 6 Rruga E Elbasanit, Tirana 1010 Albania
Phone:+355 68 206 3755

× WhatsApp Chat