Shija Floga, Kudo që të jesh!

Floga Catering-Delivery garanton një menu të pasur ditore dhe kapacitete të konsiderueshme gatimi e menaxhimi (deri në 200 njësi në ditë.)

Floga Catering-Delivery plotèson me sukses me shijen dhe cilèsinë e shërbimit çdo kërkesë, nevojë dhe dëshirë tuajën, ushqim ditor individual apo grup në zyrë, evente në kompani, festë familjare, ditëlindje, mbrëmje dhe jo vetëm.

FLOGA CATERING-DELIVERY MENU

Sallatë

Sallata Floga
Indivia, iceberg, radicchio, kërpudha, avocado, pomodorini, vaj ulliri, limon.

……………………………… 460 lek

Sallatë me Spinaq
Spinaq, bacon, vezë.

……………………………… 390 lek

Sallatë me Rukola
Rukola, pomodorini, mozzarella.

……………………………… 380 lek

Sallatë Eba
Indivia, iceberg, mollë, parmigiano, dressing me aceto balsamic.

……………………………… 420 lek

Sallatë Cooklook
Rukola, sallatë jeshile, pomodorini, domate të thata, proshutë crudo, gorgonzola, dressing.

……………………………… 410 lek

Sallatë Evla
Iceberg, rukola, kunguj zgare, gorgonzola, dressing.

……………………………… 400 lek

Sallatë Greke
Domate, qepë, kastravec, spec, ullinj, djathë i bardhë, vaj ulliri.

……………………………… 320 lek

Sallatë me Thjerrëza
Thjerrëza, kunguj, qepë, djathë i bardhë, vaj ulliri.

……………………………… 320 lek

Sallatë Cesar
Sallatë jeshile, crouton, fileto pule, bacon, parmigiano, dressing.

……………………………… 400 lek

Sallatë Capreze
Pomodorini, mozzarella, vaj ulliri.

……………………………… 400 lek

Sallatë me Panxhar Panxhar, karrota, majdanoz, vaj ulliri.

……………………………… 250 lek

Sallatë me Panxhar Panxhar, karrota, majdanoz, vaj ulliri.

……………………………… 250 lek

Sallatë Jeshile

……………………………… 240 lek

Sallatë me Lakër, Karrota, Mollë

……………………………… 270 lek

Sallatë me Lakra të egra

……………………………… 260 lek

Sallatë me Patate

……………………………… 260 lek

Supë

Supë e ditës

……………………………… 280 lek

Supë me perime

……………………………… 290 lek

Supë me Krem Kungulli

……………………………… 260 lek

Sup me Krem Domate

……………………………… 270 lek

Supë me Lulelakër

……………………………… 250 lek

Supë me Pasha Qofte

……………………………… 370 lek

Supë me Brokoli

……………………………… 310 lek

Risotto & Spaghetti

Risotto ala Floga
Fileto pule, perime, domate.

……………………………… 480 lek

Risotto me Karkaleca
Karkaleca, kunguj jeshil, pomodorini.

……………………………… 580 lek

Risotto Valentino
Spinaq, shegë.

……………………………… 480 lek

Risotto me Krem Panxhari dhe Kivi
Krem panxhari i freskët, kivi.

……………………………… 480 lek

Farfalle me Perime
Karrota, kunguj, speca.

……………………………… 270 lek

Farfalle me Domate të Thata
Domate të thata, bajame, domate concasse.

……………………………… 270 lek

Penne me Kërpudha
Kërpudha, bacon, domate, erëza.

……………………………… 380 lek

Spaghetti Floga
Fileto pule, perime.

……………………………… 450 lek

Spaghetti me Fileto Viçi
Fileto viçi, perime.

……………………………… 490 lek

Jufka Bolognese
Salcë Bolognese.

……………………………… 370 lek

Penne me 4 Djathëra
Parmigiano, guda, gorgonzola, kaçkavall. 

……………………………… 360 lek

Fusilli me Fileto Pule
Fileto pule, gorgonzola. 

……………………………… 390 lek

Pasta e Ditës

……………………………… 280 lek

Specialitete

Byrek i Ditës

……………………………… 250 lek

Sandwich me Fileto Pule

……………………………… 270 lek

Sandwich Fshati

……………………………… 280 lek

Sandwich Fshati

……………………………… 310 lek

Crepe me Fileto Pule dhe Kërpudha

……………………………… 360 lek

Pjata Mishi

Fileto Gici me Domate dhe Djathë

……………………………… 860 lek

Fileto Gici me Rukola dhe Gorgonzola

……………………………… 860 lek

Fileto Viçi ala Floga

……………………………… 990 lek

Brinjë Gici Zgare

……………………………… 770 lek

Bërxollë Gici e Mbushur

……………………………… 820 lek

Gic Furre

……………………………… 880 lek

Fileto Pule me Kërpudha

……………………………… 770 lek

Fileto Pule me Gorgonzola dhe Speca

……………………………… 780 lek

Fileto Pule e Mbushur me Perime

……………………………… 760 lek

Fileto Pule Zgare

……………………………… 740 lek

× WhatsApp Chat